Fitness Romana

zajišťuje pravidelné lekce a kurzy a individuální hodiny pilates, aqua aerobicu, jogy, zdravotního cvičení a dalších jiných forem cvičení převážně v Brně a okolí.

Zabýváme se zdravotní stránkou cvičení. Dbáme na to, abyste se naučili správné pohybové stereotypy a mohli fungovat v běžném denním režimu bez problémů a bez bolesti.

 

Zvláštní péči věnujeme maminkám po porodu a lidem s bolavými zády.

Pravidelně organizujeme cvičební víkendové pobyty na zajímavých lokacích v české republice i aktivní sportovní dovolené v zahraničí.


Těšíme se na Vás, na cvičenou :-)

NOVÉ KURZY AEROBICU VE VODĚ

bazén ZŠ Horní, bazén Kraví Hora

KDE CVIČÍME:

Brno Štýřice - ZŠ Horní 16  nové kurzy

PRO INFORMACE SI PIŠTE NA EMAIL: info@fitromana.cz

 

Brno Masarykova čtvrť - plavecký areál Kraví Hora  nové kurzy

více informací kliknutím přímo na odkaz nebo níže...

 

 

 

CVIČENÍ SE ŘÍDÍ VŠEOBECNÝMI PODMÍNKAMI DANÝMI PROVOZOVATELEM BAZÉNU A PROVOZOVATELEM LEKCÍ AQUA AEROBICU A KAŽDÝ ÚČASTNÍK LEKCE JE POVINEN JE RESPEKTOVAT

 

Příjemné aerobní cvičení ve vodě za doprovodu hudby, při kterém nedochází k přetěžování páteře a nosných kloubů. Zacvičit si může opravdu každý, cvičení lze přizpůsobit jednotlivci podle aktuální fyzické kondice.

Aqua aerobic se dělí podle výšky hladiny na dva základní typy – aqua aerobic v hluboké vodě, kdy klient nedosáhne na dno a pro udržení na hladině potřebuje nadnášecí pomůcku (pás nebo vodní nudli), a aqua aerobic v přechodové vodě, kdy se klient odráží ode dna a voda mu sahá přibližně 5 až 15 cm pod ramena.

Méně intenzivní formou je aqua gymnastika, při které dochází spíše jen k protažení svalů a ne k aerobní aktivitě. Jelikož je intenzita cvičení nízká, tato forma cvičení se doporučuje jen v bazénech s teplejší vodou (kolem 30ºC) - tu necvičíme.

Lekce aqua aerobicu trvá 45-50 minut, skládá se z části zahřívací, hlavního bloku cvičení s posilováním a protažením a závěrečným finálovým zahřátím organismu, abychom neodcházeli z bazénu s pocitem chladu. Po lekci následuje většinou individuální vyplavání.

 

NOVÉ KURZY OD ZÁŘÍ 2022 - INFORMACE VLOŽENÉ NA LETÁCÍCH NÍŽE

 

Tělo potřebuje pohyb, aby si udrželo zdraví a pohodu, potřebuje vodu, aby mohlo plnit ty nejzákladnější funkce...
Hudba... nám přináší radost a pocit pohody, motivuje nás a je stimulem při cvičení nebo relaxaci...

VODNÍ AEROBIC (aqua fitness) je kombinací těchto tří prvků.

Tato zábavná forma cvičení není v České republice a ani v Brně žádnou novinkou. Původně vznikl aqua aerobic v Americe a poměrně rychle se rozšířil do celého světa. Oblíbenost tohoto cvičení je stále velká, a tak vznikají nová spojení a nové styly cvičení ve vodě. Cvičí se s různými pomůckami (aqua rukavice, aqua nudle, aqua činky), jezdí se ve vodě na kolech (aqua bike), tančí se ve vodě (aqua zumba, aqua dance)... Je toho hodně. Pokud chcete něco udělat pro své tělo a cvičení na suchu Vás nebaví, vyzkoušejte třeba aqua aerobic....

Cvičení aqua aerobicu využívá přirozeného odporu a vztlaku vody a představuje nenásilnou, ale účinnou formu fyzické zátěže, která Vás určitě nadchne. Hodí se pro všechny věkové kategorie s různou úrovní fyzické zdatnosti a je vhodným doplňkem rehabilitace po úrazech. Aqua aerobic je zaměřen na zlepšení všech složek fyzické zdatnosti: svalovou vytrvalost, sílu, správné držení těla, aerobní kapacitu, pružnost kloubů a také nervosvalovou koordinaci.

AQUA AEROBIC podle výšky hladiny vody, ve které se cvičí, představují dva základní typy:

AQUA AEROBIC v přechodové vodě - hladina vody dosahuje výšky 5 až 15 cm pod ramena, při cvičení se využívá odrazu ode dna a veškeré doskoky by měly být na celá chodidla. Podobně jako v aerobicu jde o jednoduché choreografie v pásmu aerobního zatížení organismu, které zvládne opravdu každý. Součástí lekce je i posilování s využitím různých pomůcek (aqua rukavice, aqua nudle) pro zvýšení intenzity cviků nebo bez nich. Cvičení je vhodné i pro neplavce.

AQUA AEROBIC v hluboké vodě - hladina vody dosahuje až ke krku a my "visíme" ve vodě svisle dolů. Abychom se na hladině udrželi využíváme nadlehčovací pomůcky jako jsou aqua nudle nebo aqua pásy a zároveň pohyby paží, které nám pomáhají udržet se na hladině a na stejném místě v prostoru bazénu. Při cvičení v hluboké vodě se nohy nedotýkají dna bazénu a tím je výrazně sníženo namáhání kloubů. Měli bychom se však naučit udržet zpevněný střed těla, hlavně břišní svaly, abychom udrželi stabilitu trupu ve vertikální poloze a mohli se plně soustředit na provádění jednotlivých cviků. Cvičení je vhodné spíše pro plavce, ale i šikovný neplavec může postupem času překonat zábrany z vody, pomůcky mu k tomu dopomohou.

Cvičení aqua aerobicu má několik zásadních výhod:

 • srdeční tep je při cvičení ve vodě o 10-15% nižší než na vzduchu, což šetří Váš kardiovaskulární systém
 • cvičení nezatěžuje velké klouby a páteř
 • zvyšuje nebo alespoň udržuje pevnost kostí
 • procvičuje svaly, které jsou na suchu málokdy zatěžovány
 • nutí Vás, abyste udržovali stabilitu břišních svalů během všech cviků ve vodě
 • druhý den po cvičení by Vás neměly trápit žádné bolesti svalů
 • hydrostatický tlak působí pozitivně na Vaše tělo, zlepšuje krevní oběh a pomáhá snižovat zadržování vody v těle; tlak vody přispívá k formování postavy a odbourání celulitidy díky vzniku masážního efektu
 • při cvičení zlepšíte aerobní kapacitu, která posune dál Vaši celkovou fyzickou zdatnost
 • aqua aerobic vedle sebe mohou cvičit lidé s různou tělesnou kondicí a cvičení si mohou přizpůsobit svým vlastním schopnostem a možnostem
 • široká škála pohybů, které by na suchu ani nešly provádět, zlepšuje pružnost Vašich svalů a pohyblivost kloubů
 • i když se při cvičení potíte, voda Vás zárověň osvěžuje
 • při cvičení se skrýváte ve vodě, což snad povzbudí i ty, kdo se jinak při aerobicu stydí
 • cvičení je vhodné pro boubelky, těhotné, neplavce, ale i tělesně zdatné jedince, takže opravdu pro každého
 • dá se cvičit bez problémů i s brýlemi, nepotápíte hlavu pod vodu
 • cvičení je zdravé a může to být zábava