Fitness Romana

zajišťuje pravidelné lekce a kurzy a individuální hodiny pilates, aqua aerobicu, jogy, zdravotního cvičení a dalších jiných forem cvičení převážně v Brně a okolí.

Zabýváme se zdravotní stránkou cvičení. Dbáme na to, abyste se naučili správné pohybové stereotypy a mohli fungovat v běžném denním režimu bez problémů a bez bolesti.

 

Zvláštní péči věnujeme maminkám po porodu a lidem s bolavými zády.

Pravidelně organizujeme cvičební víkendové pobyty na zajímavých lokacích v české republice i aktivní sportovní dovolené v zahraničí.


Těšíme se na Vás, na cvičenou :-)

Pilates

Nabízíme skupinové lekce i individuální poradenství.

Pilates je cvičení, které vyvinul Joseph Hubertus Pilates před více než 100 lety. Inspiroval se ve starých kulturách. Cílem je propojení a vědomá souhra těla a mysli, jde o cvičení z oblasti body and mind. Cvičení rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo jako základ správného držení těla.

Účelem je posílení centra – jádra těla tzv. "Power house". Celkově vypracovává dlouhé, štíhlé svaly. S důrazem na správné dýchání okysličuje svaly a podporuje cirkulaci krve. Pilates nevyčerpává, spíše dodává energii.

Metoda Pilates nepoužívá nespočetná opakování až do únavy svalů, naopak vytváří podpůrný systém pomocí pozvolného vypracování jednotlivých svalových skupin s cílem dosažení harmonického celku. Pohybové sekvence jsou v každém programu promyšleně vypracovány tak, aby odbouraly špatné návyky a nenásilnou formou posílily celé tělo a jeho držení.
Cvičí se naboso. Vhodná je měkká podložka.

 

Ze své vlastní zkušenosti musím říct, že i po výhřezu plotýnky lze normálně fungovat bez bolesti zad (i v průběhu těhotenství) a k tomu se věnovat běžným aktivitám, které jsou dostupné... Ráda Vám pomůžu, když to bude v mých silách... Těším se na Vás!

 

PILATES je cvičením pro každou věkovou skupinu

 • pro ženy i muže,
 • pro ty, které bolí záda,
 • pro ty, kteří mají sedavé zaměstnání,
 • pro ty,  kdo mají občas migrénu,
 • pro ty, kdo musí denně vykonávat jednostranný rutinní pohyb,
 • pro ty, kdo mají problémy s inkontinencí,
 • pro ženy po porodu,
 • pro rodiče vychovávající děti,
 • pro ty, kteří se potřebují protáhnout,
 • pro ty, kteří chtějí doplnit své aerobní aktivity,
 • pro ty, kteří chtějí aby jejich držení těla bylo správné,
 • pro ty, kdo chtějí, aby se jim zlepšila pružnost páteře a cítili se stále mladí....
 • prostě PRO VŠECHNY !!! :-)

 

PRAVIDELNÉ  SKUPINOVÉ LEKCE V BRNĚ NA VINOHRADECH:


Pondělí

19:30 - kurz PILATES pokročilí CORE TRAINING (Domeček)

NEDĚLE

18:00 - kurz ZDRAVÁ ZÁDA (Domeček)

 

NOVÉ KURZY OD 13.9.2021  - nejlépe e-mailem: INFO@fitromana.cz

 

 

ROZPIS KURZŮ TADYV nabídce jsou také nepravidelné lekce  pro zdravá chodidla, které jsou určeny všem, kdo víte, že máte nějaké problémy s chodidly (plochá noha – podélně i příčně, kladívkové prsty, vbočený palec..), ale i těm, kdo žádné problémy nemáte a chtěli byste svá chodidla poznat lépe a věnovat jim patřičnou pozornost. Určitě se Vám následná péče vyplatí.

Kdo byste se chtěli naučit základním principům pilates a nemáte se cvičením ještě zkušenosti, nebo Vám skupinové lekce jednoduše nevyhovují, nebo byste rádi pokračovali v rehabilitačním programu, doporučuji individuální konzultaci, která záleží na Vašich časových možnostech. Domluva je individuální, doporučuji pravidelnou lekci minimálně jednou týdně.

Jak vidíte, spektrum problémů, které lze začít řešit cvičením pilates je spousta, proto i studium pilates je nekonečné... Školení trenéra PILATES jsem se rozhodla absolvovat u pilates akademie IQ POHYB, kterou prezentuje Daniel Müller v Praze, a na jeho Inspiration Day jsem opravdu pocítila, že i moje páteř na tom může být mnohem lépe než je teď.... Těšte se se mnou na mé nové poznatky, já se těším na Vaše nová pružná těla :-)

NOVÉ STUDIO DANIELA MÜLLERA – IQ POHYB ZAHRNUJE I VZDĚLÁVACÍ AKADEMII, kde všechna školení probíhají.
Školení vycházejí z nejnovějších poznatků o lidském těle a samozřejmě také z bohatých zkušeností lektorujících!

 

Ze své vlastní zkušenosti musím říct, že i po výhřezu plotýnky lze normálně fungovat bez bolesti zad (i v průběhu těhotenství) a k tomu se věnovat běžným aktivitám, které jsou dostupné... Ráda Vám pomůžu, když to bude v mých silách... Těším se na Vás!